Özel İplikler

ÖZEL İPLİKLER & TEKSTÜRE İPLİKLER

Özel ipliklerimiz polyester ve polyamid(naylon) esaslıdır. Bu ürün grubumuz, polyester veya naylon ipliklere kullanım alanına göre nitelik katılarak üretilmiş ürünlerdir. Bu ürünlerde, çok çeken iplikler(high-shrink), geri dönüşümlü iplikler(recycled), güç tutuşur iplikler(FR) ve düşük sıcaklıklarda erime, yapışma veya kendini sertleştirme özellikleri vardır.

Tekstilde kendi özelliklerinin yanında ısıyla eriyen özel naylon ip çeşitleri ev tekstilinden ayakkabı sektörüne kadar çok farklı alanlarda kullanılır.  Daha düşük ısıda eriyen ve yapışan özel polyester iplik çeşitleri de stor ve zebra perde ya da ayakkabı sayaları gibi alanlarda kullanılır. Çok çeken iplikler(high-shrink), genelde ev tekstilinde, yoğunlukla dokumada kullanılmaktadır. Geri dönüşümlü iplikler (recycled), petrol kaynaklarının tüketimini, enerji tüketimini ve katı atık birikmesini ciddi miktarlarda azaltmaktadır. Güç tutuşur iplikler(FR), ev tekstili, askeri kıyafetler, itfaiyeci kıyafetleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Arlon özel üretim iplikler ve tekstüre iplikler hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki tablolarımızı inceleyebilir, uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Arlon Özel İplikler

DENIERFILAMENTLUSTURECROSS SECTIONPACKINGRAW MATERIALSSPECIALTY
201SDCOPSPOLYESTER DTYHIGH-SHRINK
201SDCOPSPOLYESTER FDYFLAME RETARDER (FR)
201SDCOPSPOLYESTER FDYRECYCLE
203SDCOPSPOLYAMID FDY85ºC ERİYİP YAPIŞAN İPLİK
5010SDCOPSPOLYAMID FDY85ºC ERİYİP YAPIŞAN İPLİK
7010SDCOPSPOLYAMID FDY85ºC ERİYİP YAPIŞAN İPLİK
5024SDCOPSPOLYESTER FDYLOW MELT
7524SDCOPSPOLYESTER FDYLOW MELT
15036SDCOPSPOLYESTER FDYLOW MELT

Arlon Tekstüre İplikler

DENIERFILAMENTLUSTURECROSS SECTIONPACKINGRAW MATERIALS
201SDCOPSPOLYESTER
201BLACKCOPSPOLYESTER